첹/áٰ첹/Ѳť
1) Bezpečnosť na internete
V rámci mojej účasti na kurze "SOCIÁLNE MÉDIÁ A SIETE V ŠKOLE" som sa so žiakmi prvého aj druhého stupňa venovala téme bezpečnosti na internete a rizikám spojeným so sociálnymi sieťami. Diskutovali sme o tom, aké nástrahy na internete číhajú, ako si chrániť svoje osobné údaje a prečo je dôležité kriticky pristupovať k informáciám na sociálnych sieťach.
Aby si žiaci lepšie osvojili získané poznatky, zapojili sme sa do rôznych interaktívnych aktivít a praktických úloh, ktoré im pomohli uvedomiť si možné hrozby a naučili ich, ako sa pred nimi efektívne chrániť. Na záver si svoje vedomosti overili prostredníctvom zábavného kvízu na KAHOOT, kde si žiaci mohli hravou formou zopakovať a upevniť všetko, čo sa naučili. Aktivita mala veľký úspech a ukázala, že prevencia a vzdelávanie v oblasti digitálnej bezpečnosti sú pre dnešnú generáciu mimoriadne dôležité.
Obrázky boli použité pre program ERASMUS+
Quiz KAHOOT
Vytvorené v Canve pre vzdelávacie účely
EN: As part of my participation in the course "SOCIAL MEDIA AND NETWORKS IN SCHOOL," I have already worked the topic of internet safety and the risks associated with social networks with students from both primary and lower secondary levels. We discussed the dangers on the internet, how to protect personal data and why it is important to approach information on social media critically.
To help students better assimilate the acquired knowledge, we had various interactive activities and practical tasks that helped them realize potential threats and taught them how to effectively protect themselves. Finally, they tested their knowledge through a funny KAHOOT quiz. They could playfully review and reinforce everything they had learned. The activity was a great success and demonstrated that prevention and education in the field of digital security are extremely important for today's generation.
The images were used for the ERASMUS+ program.
2) Z Portugalska rovno do triedy!
V rámci projektu ELF financovaného programom Erasmus+ inšpirácia v akcii.
V jedno sobotné dopoludnie na našej škole ožili roboty! Vďaka projektu ELF a kurzu programovania v Portugalsku sme s našimi žiakmi zažili deň plný zábavy a objavovania. Skladali sme a programovali LEGO roboty, objavovali tajomstvá ozobotov a rozvíjali logické myslenie., tímovú spoluprácu, kritické myslenie.
Bol to skvelý spôsob, ako preniesť nové poznatky priamo do praxe a ukázať žiakom, že programovanie môže byť hravé a kreatívne.
A čo je najlepšie, táto inšpirácia nekončí sobotným workshopom. Poznatky a metódy, ktoré sme získali v Portugalsku pravidelne implementujeme aj do bežných vyučovacích hodín. Snažíme sa tak, aby programovanie a robotika boli pre našich žiakov prirodzenou súčasťou vzdelávania a aby sa s nimi stretávali nielen cez špeciálne projekty, ale aj v rámci bežných hodín. Toto všetko môžeme implementovať vďaka projektu Elf financovaného programom Erazmus + a tiež vďaka spoločnosti EDUTIME, ktorá je zameraná na poskytovanie vzdelávania a podporu učiteľov, ktorí majú záujem o zmysluplné využitie technológií vo vyučovaní.
EN
From Portugal straight to the classroom! Inspiration in action within the ELF project funded by the Erasmus+ program. One Saturday morning, robots came to life at our school! Thanks to the ELF project and a programming course in Portugal, we experienced a day full of fun and discovery with our students. We assembled and programmed LEGO robots, explored the secrets of Ozobots, and developed logical thinking, teamwork, and critical thinking. It was a great way to put new knowledge directly into practice and show students that programming can be playful and creative. And best of all, this inspiration doesn't end with the Saturday workshop. The knowledge and methods we gained in Portugal are regularly implemented into our regular teaching hours. We strive to make programming and robotics a natural part of our students' education, so that they encounter them not only through special projects, but also during regular classes. We are able to implement all of this thanks to the Elf project funded by the Erasmus+ program, and also thanks to the company EDUTIME, which focuses on providing education and support to teachers who are interested in the meaningful use of technology in teaching.